Vërshimet në Rahovec, Latifi: Plot prej bashkëpunëtorëve s’kanë shti gjumë në sy

Gjendja në disa qytete të Kosovës është rënduar pas reshjeve të shiut të cilat kanë filluar që nga nata e kaluar e po vazhdojnë edhe sot.

Një gjendje e rënduar sipas pamjeve të publikuara është në komunat e Gjakovës dhe Rahovecit ku reshjet e shiut kanë përmbysur rrugë dhe shtëpi banimi.

640x74

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, në një bisedë telefonike me Paparacin ka thënë se problemet më serioze në këtë komunë janë në fshatin Fortesë.

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.