Vazhdon pafytyrësia e hajnave, 600 mijë euro për palestrën në Istog

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala, është pritur sot në takim nga kryetari i Komunës së Istogut, Haki Rugova, me të cilin bisedoi për projektet e përbashkëta ë fushën e kulturës, sportit dhe rinisë.

Po ashtu, në këtë takim është nënshkruar një memorandum bashkëpunimi me Komunën e Istogut, qëllimi i të cilit është mbështetja financiare e projektit “Faza Përfundimtare e Ndërtimit të Palestrës së Sportit në Komunën e Istogut”. Ky projekt ka vlerë financiare prej 600 mijë euro.Ministri Kujtim Shala dhe kryetari Haki Rugova, u shprehën se me këtë hap, Istogu bëhet me palestër bashkëkohore, e cila krijon kushte moderne për qytetarë, rininë dhe sidomos sportistët e këtij qyteti, njofton MKRS.

Ka 1 vit që Shala dhe Hoti po gënjejne rahovecianet per gjoja fillimin e punimeve te fazes se fundit te palesters. Gje qe asnjehere nuk ndodhi.

640x74

KB Rahoveci po rrezikon te shuhet ashtu si sportet tjera pasi pa palestren eshte veshtire ekzistimi i sportit.

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.