Tyler Deihl lut tifozët: Na përkrahni, nuk mundemi pa juve

Spread the love

Plejmejkeri amerikan dhe ylli i KB Rahovecit, Tyler Deihl, ka lutur tifozët të besojnë te ekipi dhe të përkrahin ekipin, pas dy humbjeve të rënda. Ai thotë se tifozët e qytetarët janë pjesa më e rëndësishme e projektit të klubit për të ardhmen.

Deklarata e Deihl:

640x74

Ndihem mirë pasi kemi pasur pushim. Ajo më ka lejuar mua për të sqaruar mendjen time nga lojërat e mëparshme dhe për të marrë motivimin për të bërë një shtytje të fortë në pjesën e fundit të sezonit.

2.) Mendoj se psikologjikisht ne jemi në një pozitë të mirë tani. Ne i kuptojmë përmasat e ndeshjes sē radhës kundër Pejës, dhe ne shikojmë përpara për të konkurruar kundër tyre. Ne kemi vënë një javë të vërtetë të madhe të stërvitjeve së bashku këtë javë kështu që tani që ne duhet të dalim në parket dhe të ekzekutojmë planin e lojës. Është ende e paqartë nëse vetë.

3) Unë patjetër mendoj se ne mund të befasojmr kampionatin dhe të largohemo nga Gjakova me një fitore kundër Pejës, por ne kemi nevojë për të ekzekutuar shumë më mirë se që kemi bërë në ndeshjet e mëparshme kundër Trepçës dhe Yllit. Peja po luan 3 lojëra në 5 ditë kështu që ata do të jenë të lodhur pasi luajtën kaq shumë ndeshje në një kohë të shkurtër, kështu që ne duhet të përdorim atë në avantazhin tonë.

4.) E pra padyshim se kemi humbur lojtarë të mëdhenj, do të ndikojë çdo ekip secili lëndim, por ne jemi shumë të sigurt me grupin ne jemi në gjendje për të luajtur. Unë mendoj se ne amerikanët, unë, Rashan dhe Ronnie jemi duke marrë përgjegjēsinë mbi vete për të pērmbushur një peshë më të rëndë të detyrave duke shkuar në lojë. Ne e dimë se duhet të luajmë shumë mirë, dhe ky pushim 10-ditor ka qenë i mirë për ekipin tonë të lidhet pak më shumë dhe për të fituar një farë vazhdimësie. Ne po shohim përpara për atë që kemi në dorë, dhe djemt janë të gatshëm për sfidën.

5.) Për tifozët, unë vetëm dua të them ju falënderoj për mbështetjen e vazhdueshme. Unë e di që kemi pësuar 2 humbje rraskapitëse në ndeshjet tona të fundit, por ju lutem vazhdoni të besoni. Ne jemi duke zhvilluar diçka të madhe për ekipin dhe qytetin dhe tifozët janë një pjesë e madhe e ekipit tonë. Pra ju lutem besojnë dhe për të mbajtur besimin. PËR QYTETIN!

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.