Trajneri i ri Nixha mungon në stërvitjen e dytë, çka po ndodh me KB Rahovecin?

KB Rahoveci ka filluar stervitjet te henen me 8 gusht, por gjerat nuk filluan aq mbare.

Rahoveci24 merr vesh se shume lojtare kane shprehur dilema per metodat e stervtijes dhe aspektin taktik qe ka reflektuar trajneri ne diten e pare.

640x74

Per me shume, Nixha ka sjelle me vete 3 lojtare te nje niveli mesatar, qe supozohet se jane perforcimet e reja te klubit dhe qe pritet te vazhdojne, fakt ky qe do te ndikoje ne largimin e lojtareve rahoveciane nga ekipi pasi qe nga 17 lojtare, ekipi do te zvogelohet ne 12 lojtare.

Muhamed Hasani eshte perforcimi me serioz pas Artin Gashit, por qe klubi nuk e ka komunikuar ende zyrtarisht ne transferimin e tij, ashtu sikurse te Valon Bunjakut dhe Ujkan Karalezit.

Kjo ka nxitur shume paqartesi ne ekipe pas spektaklit mediatik ku u tha se te gjithe lojtaret vazhduan, ndonese vetem 12 lojtare ne fund do te jene pjese e perberjes finale.

I ftuar nga klubi ka qene edhe supetalenti i ri Edvin Selmancena, por i cili nuk pritet të ketë hapësirën 15 minutëshe në ndeshjet e Superligës që një klub duhet ta bëj për te rinjt, pasi per kete qellim eshte marre Valon Bunjaku, ani pse Rahoveci ka mjaft talente si Edvini qe meritojne hapesiren, e qe mund te jete edhe Altin Selmancena, nje tjeter supertalent qe nuk u ftua nga klubi sepse lojtaret jo rahoveciane jane prioritet.

Informacioni më i fundit nga ana tjeter eshte se Jeton Nixha ka munguar qysh ne stervitjen e dyte te ekipit, te cilen e mbajti asistenti i tij Ibrahim Kollari.

Mungesa e Nixhes ka ndodhur per arsye personale, por nuk duhet qe te justifikohet ne kete moment pergatitjesh, sepse klubet tjera steeviten me trajneret e tyre prezent nga 2 here ne dite, kurse Rahoveci ka vetem 1 stervitje ne dite dhe qysh ne diten e dyte mungon trajneri i ri.

Mbi dilemat e shumta te ngritura mbi aftesine e menaxhmentit te klubit qendron eshe fakti se asnje lojtar amerikan apo evropian nderkombetae nuk eshte angazhuar.

Mbetet te shihet si do te vazhdoje situata ne klub, por deri tash Rahoveci24 si mediumi me serioz i Anadrinise nuk ka marre asnje ftese per te qene prezent ne stervitjet e skuadres se qytetit. /Rahoveci24/

Foto nga stervitja e pare e KB Rahobecit me 8 gusht ku ishte prezent trajneri i ri. Ai mungoi qysh ne diten e dyte te stervitjeve.
image

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.