Toni ftohet nga përfaqësuesja e Kosovës U21, pritet të luaj ndaj Izraelit

Ylli i futbollit kosovar, Meriton Korenica nga Rahoveci, është ftuar nga Kosova U21.

Trajneri I përfaqësuseses, Rafet Prekazi, nuk ka mundur t’I rreziztojë performancave të jashtëzakonshme të Korenicës në Superligë për Lirinë.

640x74

Ai është në mesin e 24 lojtarëve të ftuar për ndeshjen ndaj Izraelit dhe pritet që të ketë minuta në këtë ndeshje.

Kjo është arritje e madhe për futbollin e Rahovecit, që do ta ketë një lojtar nga komuna jonë duke përfaqësuar Kosovën.

Kosova luan ndaj Izrealit të enjtën nga ora 19:00. /Rahoveci24/

 

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.