Të shtunën KF Rahoveci luan për nderin e futbollit kosovar, ndaljen e FC Suharekës

Të shtunën nga ora 15:00 ekipi i KF Rahovecit do të presë në stadiumin legjendar “Jahja Danuza” në një nga ndeshjet e fundit në shtëpi që do të jetë e veçantë, pasi do të ndalet përfundimisht inkuadrimi i FC Suharekës në Superligë, një klub i formuar së fundmi nga një grup biznesmenësh nga qyteti fqinj.

Rivaliteti me këtë klub të ri nuk ekziston pasi masa artificale e përbërjes së tij nuk garanton një rivalitet në horizont.

640x74

Sidoqoftë, pozita tabelare dhe ndeshjet mjaft të tensionuara kanë ndikuar që kërkesa e tifozëve vendas të jetë e qartë – në Rahovec ky ekip nuk kalon.

Me fitore ose barazim, Rahoveci i hapë rrugë Dinamos së Bylbyl Sokolit për t’u inkuadruar në Superligë dhe që përfundimisht FC Suhareka të mbetet në Ligën e Parë.

Gjithçka dihet të shtunën nga ora 15:00.

/Rahoveci24/

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.