Të shtunën KB Rahoveci ndaj Bashkimit në Gjakovë

KB Rahoveci vazhdon me ndeshjet në Superligën e basketbollit, kurse kundërshtari i radhës është Bashkimi nga Prizreni. Ky duel zhvillohet në Gjakovë nga ora 17:00  në mungesë të palestrës tonë, në cilësinë e vendasit. 

KB Rahoveci mirëpret në shtëpi Bashkimin e Arion Ballukut, basketbollistit legjendar i cili hyri në analet e klubit me performancën në finalen historike ndaj Dritës, ku u shënua inkuadrimi historik në Superligë.

640x74

Në këtë takim nga minuta e parë pritet ta shohim kapitenin Besnik Sharku i cili nuk luajti ndaj Pejës pasi trajneri Jeton Nixha nuk deshi ta rrezikonte.

KB Rahobeci vjen pas pesë humbjeve rresht dhe kërkon ndërprerjen e serisë negative .

 

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.