Të mërkurën Rahoveci pret Istogun, të gjithë në stadium

KF Rahoveci do të përballet të mërkurën me skuadrën e fundit në tabelën e Ligës së Parë, Istogun, ku do të kërkojë vazhdimin e serisë së fitoreve.

Pasi Rahoveci mposhti liderin Vllazninë në ndeshjen e parë të trajnerit Mullaavda, i cili mori skuadrën pas rënies në vendin e fundit.

Megjithatë, Mullaavda arriti që të kthejë në ekip kapitenin legjendar Muhamed Shehun dhe sulmuesin Agim Hotin, kurse frytet u panë me fitoren eparë të arritur në shtëpi këtë sezon.

640x74

Mullaavda e nxori mirë edhe Hamid Mullabazin, i cili shfaqi paraqitjen më të mirë në karrierë por që i mungoi vetëm goli, ani pse kishte realizuar asistin.

Hamid Mullabazi pritet të startojë në këtë takim, ashtu sikurse lojtarët tjerë të ndeshjes së kaluar.

Ndeshja zhvillohet nga ora 15:00 në stadiumin e qytetit të Rahovecit. /Rahoveci24/

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.