Të mërkurën nisë sezoni, KB Rahoveci në Pejë ndaj Boreas

KB Rahoveci fillon sezonin e ri në Suprligën e Kosovës në basketboll ndaj KB Boreas në Pejë.

Ndeshja ndaj Boreas konsiderohet e vështirë pasi kundërshtari është mjaft i organizuar dhe luan në shtëpi.

640x74

Pas Boreas, Rahoveci ndeshet me Yllin në Suharekë, klub i cili ka probleme organizative pas shkarkimit të kryesisë.

Rahoveci ka shumë mundësi që t’i fitojë dy ndeshjet e para dhe të arrijë në maje të tabelës.

Pas dy ndeshjeve të para vëmendja kthehet në Gjakovë, aty ku zhvillohen takimet si vendas.

/Rahovec24/

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.