Të martën finalja e madhe dhe krosi

Të marten duke filluar ne ora, me start nga Parku i qytetit dhjetëra te rinje nese jo edhe ma shume do te sprovohen ne vrapim, duke deshmuar kapacitete e tyre fizike dhe ne kete forme edhe duke festuar festen e pavarsise.

Krosi do te perfundoje ne ora 11:00 me ndarjen e çmimeve per tri vendet e para ne dy kategori, vajza dhe djem.

Ndersa ngjarja e dyte do te jete tejet interesante ku mga ora 14:30 do te zhvillohen dy gjysemfinalet dhe ne ora 16:00 pritet te zhvillohet finalja ne turnir te futbollit te vogel.

640x74

Ftohen te gjithe sportdashesit edhe qytetaret qe te percjellin kete ngjarje te madhe sportive e festive duke festuat sebashku.

Shperblimet dhe mirenjohjet organizatoreve, Drejtorise per KRS dhe Keshillit Rinor te Rahovecit do te ju bashkangjitet edhe i pari i komunes se Rahovecit, Idriz Vehapi. /Rahoveci24/

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.