Taki: Para 3 vitesh luftonim për Superligë, të enjtën plotësojmë ëndrrën

Për Mustafë Merovcin nuk do të jetë e enjtja ndeshje normale.

Ka më pak se tri vjet që Taki me basketbollistë tjerë rahovecian luftuan për hyrje në Superligë.

640x74

Ai pranon se sfida që të enjtën nga ora 19:30 zhvillohet në Prizren është e veçantë dhe se askush se mendoi se kaq shpejt Rahoveci do arrinte majat e sportit kosovar.

“Për keto 3 vjet sa jam pjesë e klubit janë vite të pa harrushme ne karrierën time si basketbollist nga inkuadrimi në Superligëviti i parë, mbjetesa vitin e dytë dhe tash vendi tretë është diçka e pa harrushme”.

“Bashkimi është ekip shumë i mirë ka shumë lojtarë në dispozicion dhe me përvojë, mirëpo në sporte gjithmonë ka befasi”,

– Mustafë Merovci, njeriu i madh, i ndeshjeve të mëdha.

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.