640x74

Tag: Kosova

1 rast i ri me koronavirus në Rahovec, 141 në gjithë...

141 raste të reja ne koronavirus në Kosovë dhe 1 i tillë në komunën tonë. Më poshtë komunikata e plotë: 230 TË SHËRUAR DHE 141 RASTE...

21 vjet nga Çlirimi i Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti e nisi ditën e sotme duke bërë homazhe për nder të 21-vjetorit të çlirimit të Kosovës. I shoqëruar nga kabineti...

Hiqet përfundimisht ora policore, këto janë masat e reja nga ministria...

Ministri i Ministrisë së Shëndetësisë, Armend Zemaj, në një konferencë për media ka bërë publike ndryshimet e masave parandaluese kundër pandemisë së koronavirusit. Zemaj tha...

7 raste të reja me koronavirus në Kosovë, sërish asnjë sosh...

Asnjë rast në komunën tonë dhe shtatë gjithsej në gjithë Kosovën. Instituti kombëtar i shëndetit publik në vend ka publikuar numrin e rasteve të reja,...

Diaspora si gjithmonë aty, 720 mijë euro për Kosovën për ta...

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka njoftuar se deri tash, falë mbështetjes financiare nga diaspora, gjatë periudhës së pandemisë janë...