Smajl Latifi për momentin pa kundërkandidat, fillon fushatën teksa partitë opozitare janë në gjumë

Kryetari aktual i komunës së Rahovecit dhe lideri i AAK-së, Smajl Latifi, ka filluar fushatën e tij elektorale edhe pse nuk e di as vet ndaj kujt do të garojë.

Latifi i cili po kërkon një mandat të tretë në udhëheqje të komunës së Rahovecit është i vetmi kandidat i konfirmuar për zgjedhjet lokale të kësaj vjeshte.

640x74

Madje burimet e Rahoveci24 mësojnë se ai ka nisur fushatën, teksa është në pritje të kundërshtarëve eventual.

As VV, as PDK e as LDK nuk kanë sjell para elektoratit kundërkandidatët për Smajl Latifin e lëre më të nisin një fushatë.

Rahoveci24 ka informacione të sigurta nga këto 3 parti për zhvillimet që po ndodhin, mirëpo ato do të publikohen në ditët në vijim.

Nërkaq, të gjitha zhvillimet duket se po shkojnë përshtati për Smajl Latifin.

/Rahoveci24/

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.