Shumë interesim për Kenan Haxhihamzën, kush do ta marrë një nga portierët më të mirë?

photo by: @Shpend Ahmeti

Kenan Haxhihamza pritet të mbetet portier i lirë dhe të largohet nga Dukagjini i Klinës pas tre viteve në stadiumin ’18 qershori’.

Portieri rahovecian është një nga më të mirët në Kosovë pa pikë dyshimi dhe jo rastësisht u grumbullua edhe nga Kombëtarja vitin e kaluar.

640x74

Gazeta Olle mëson se Haxhihamza ka mbetur pa kontratë dhe pritet të largohet nga Dukagjini i Klinës.

Një portier i nivelit të lartë i lirë në treg? Ky është një super lajm për shumë skuadra të Superligës që kanë nevojë për ta blinduar portën.

Haxhihamza edhe vitin e kaluar kishte oferta nga Shqipëria dhe Kroacia, por vendosi të mbetet në Klinë shkaku i kontratës që e lidhte me skuadrën e gjelbër.

Megjithatë ai do të dalë zyrtarisht lojtar i lirë dhe pritet një garë e ashpër nga skuadrat e Superligës së Kosovës për t’i siguruar shërbimet e tij.

Olle mëson ekskluzivisht se deri më tani Haxhihamza është kontaktuar nga gjiganti shqiptar Tirana. /Gazeta Olle/

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.