Rikthehet ikona e KF Rahovecit, Bajram Krendali, lajm i madh për ekipin heqja e dënimit

KF Rahoveci ka pësuar humbje në shtë pi ngs Fushë Kosova.

Por, lajmi i madh erdhi pas ndeshjes ku Federata e Futbollit ka konfirmuar heqjen e dënimit prej dy vitesh për Bajram Krendalin, ikonën e ekipit të futbollit.

640x74

Krendali u dënua vitin e kaluar ndaj Flamurtarit kur mbrojti klubin dhe qytetin nga padrejtësia e gjyqtarit Besnik Batalli.

Rikthimi i Krendalit është lajm i madh pasi ai bashkë me legjendarin Muhamed Shehu pritet të jenë shtyllë e mbrojtjes dhe shpëtimit prej rënies nga liga.

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.