Reagimi i VV-së “për Kandaharin” zgjoi nga gjumi Rumir Zhuniqin, reagon me postim, madje sot rifilloi puna në rrugën “Ali Sokoli”

VV në Rahovec ka akuzuar AAK-në për neglizhencë dhe keqpërdorim për rrugën “Ali Sokoli” që ka dy vjet që ka nisur meremetimi.

Në reagimin e VV-së pamjet nga kjo lagje që ndodhet në zemër të Rahovecit thuhet se pamjet i ngjajnë Kandaharit teksa vonimi është bërë për interesa elektoral që kjo rrugë të kryhet në prag të zgjedhjeve.

Këtij reagimi ju kundërpërgjigj drejtori për Urbanizëm, Rumir Zhuniqi i cili i shqetësuar nga ky reagim akuzoi Vetëvendosjen.

Ndërkaq Rahoveci24 mëson se sot dhjetra puntor të kontraktorëve janë parë me ekskavator duke intensifikusr punën një ditë pas reagimit nga VV.

Më poshtë postimet e akterëve veç e veç:

Në Kandahar jo por në RahovecNë njërën nga rrugët dytësorë më të frekuentueshme të qytetit, ka më shumë se 1 muaj që…

Posted by Lëvizja Vetëvendosje-Rahovec on Wednesday, October 14, 2020

Ne punuam nga fillimi, por Vetëvendosjes i doli gjumi taniKomuna e Rahovecit është serioze dhe e përkushtuar që…

Posted by Rumir F. Zhuniqi on Wednesday, October 14, 2020

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.