Rahoveci pa çerdhe për fëmijët, Visari: Kemi nevojë për 3 çerdhe, e zgjidhim pas 22 tetorit

Kandidati për kryetar nga Lëvizja Vetëvendosje, Visar Korenica, në ditën e parë të shkollës i është adresuar një problemi serioz me të cilin po ballafaqohet komuna e Rahovecit – mungesën e çerdheve.

Korenica në një postim në Facebook ka kritikuar rindërtimin e çerdhes së vjetër, e cila funksionoi dobët dhe asnjëherë nuk u rinovua për 17 vjet.

640x74

Fëmijët tash janë pa çerdhe, kurse ai është zotuar që do ta bëjë Rahovecin me 3 çerdhe, ashtu siç janë nevojat e qytetarëve.

Postimi i Visarit në Facebook:

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.