Rahoveci nderon poetin me famë botërore, Xhevdet Bajraj

Me datën 21 Mars në ora 11 në qendrën kulturore “Mensur Zyberaj” për nder të ditës ndërkombëtare të poezis mbahet orë poetike me tematikë poezia e Xhevdet Bajraj.
Keshtu ka bere te ditur Zyra per medie e komunes se Rahovecit.
Poeti Xhevdet Bajraj tash e sa vjet jeton e krijon larg vendlindjes ne Mexico City, ne Mexico ku ka bere emer me vargjet e tij dhe kulturen poetike.
IMG_7917

640x74

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.