Rahoveci me seri të transferimeve, nënshkruan me amerikanin James dhe Ron Grapcin

KB Rahoveci ka konfirmuar dy transferime të mëdha në prag të fillimit të sezonit të ri.

Klubi vreshtar ka konfirmuar transferimin më të ri, James Stanback.

640x74

Stanback është 198 centimetra i gjatë dhe luan në pozitat 3 dhe 4, kurse shton kështu gjatësinë në klubin Vreshtar.

Po ashtu është konfirmuar nënshkrimi me Ron Grapcin, një prej talentëve më të mëdhenj që arrin nga Peja dhe u bashkohet pejanëve tjerë.

Kohë më parë vazhduan bashkëpunimin me klubin edhe zëvëndëstrajneri i përfaqësueses A, Bujar Loci dhe Arian Qallaku.

Edhe Muhamed Hasani ka konfirmuar vazhdimin e bashkëpunimit me klubin Vreshtar.

Me Rahovecin kanë vazhduar edhe talentët e rinj si Indrit Krasniqi, Altin Selmancena, Bardh Rexha e të tjerë talentë.

KB Rahoveci vazhdon të jetë një prej pretendentëve për playoff duke qenë skuadra e vetme pas Prishtinës që ka konsoliduar skuadrën.

Kujtojmë se Rahoveci arriti playoffin sezonin e kaluar, edhe pse pa palestër, në mesin e shumë premtimeve politike për përfundimin e objektit gjatë këtij viti. /Telegrafi/

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.