Qytetarët e Rahovecit i bashkohen ftesës për nënshkrimin e peticionit: Duam zgjedhje

Ashtu si në shumicën e qyteteve të Kosovës, edhe në Rahovec është vendosur shtandi i nënshkrimit të peticionit: “Duam Zgjedhje”

Lëvizja Vetëvendosje në Rahovec, përmes faqes zyrtare në rrjetin social “Facebook”, ka ftuar të gjithë qytetarët e komunës që ta nënshkruajnë këtë peticion, për të vetmen arsye, që sipas tyre, legjitimiteti derivon nga populli dhe duhet t’i kthehet popullit.

640x74

Më poshtë edhe postimi i plotë:

https://www.facebook.com/vvrahovec/posts/2503150239996040

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.