Qeveria i përgjigjet Latifit, vizitohen zonat e prekura nga vërshimet

Reshjet  e dendura të shiut të cilat kanë filluar që nga e premtja kanë bërë që disa zona në Kosovë të vërshohen duke shkaktuar kështu dëme materiale në bujqësi, bllokim të rrugëve si dhe evakuime të disa familjeve nga shtëpitë  e tyre.

Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi bashk me kryetarin e Komunës së Rahovecit kanë dal në terren për të parë nga afër ku kanë ndodhur vërshimet dhe cilat janë pasojat.

640x74

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.