Përkujtohen 10 dëshmorë e 34 martirë të fshatit Hoçë e Vogël

Në fshatin Hoçë e Vogël të  komunës së Rahovecit, në 21 vjetorin e rënies sot u përkujtuan 10 dëshmorë dhe 34 martirë.

640x74

Në tubim të pranishëm ishin: kryetari i Komunës së Rahovecit, z.Smajl Latifi me bashkëpunëtorë, familjarë, përfaqësues të OVL- UÇK-së dega Rahovec.

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.