PDK publikon listën, edhe Erlira Mullabazi në garë për deputete

Partia Demokratike e Kosovës ka publikuar listën e kandidatëve për deputetë.

Në një njoftim thuhet se “lista e kandidatëve të PDK-së për deputetë, i përfaqëson denjësisht qytetarët e Kosovës, është lista e besimit dhe guximit, lista e shpresës dhe përkushtimit.”

640x74

Sipas tyre, lista ka 68 kandidatë që garojnë për herë të parë dhe ka mbi 40 kandidatë të moshës së re.

Emrat e kandidatëve të PDK-së për deputetë:

1 Kadri Veseli

2 Hajredin Kuqi

3 Eliza Hoxha

4 Enver Hoxhaj

5 Valon Murati

6 Besa Ismaili-Ahmeti

7 Memli Krasniqi

8 Bedri Hamza

9 Blerta Deliu-Kodra

10 Uran Ismaili

11 Xhavit Haliti

12 Safete Hadergjonaj

13 Butrint Batalli

14 Bajrush Xhemaili

15 Valdete Idrizi

16 Mërgim Lushtaku

17 Elmi Reçica

18 Ganimete Musliu

19 Migjen Kelmendi

20 Abelard Tahiri

21 Evgjeni Thaçi-Dragusha

22 Kujtim Gashi

23 Shaqir Totaj

24 Sabiha Shala

25 Idriz Vehapi

26 Fatmir Xhelili

27 Dhurata Hoxha

28 Ramë Buja

29 Andin Hoti

30 Ariana Musliu-Shoshi

31 Ferat Shala

32 Bajram Mulaku

34 Floretë Zejnullahu

34 Hajdar Beqa

35 Sejdi Hoxha

36 Mexhide Mjaku-Topalli

37 Rrustem Mustafa

38 Ramë Vataj

39 Aurora Bakalli

40 Fehmi Mujota

41 Hisen Berisha

42 Luljeta Veselaj-Gutaj

43 Naim Fetahu

44 Arben Bislimi

45 Gentiana Beqa-Ahmeti

46 Raif Qela

47 Izmi Zeka

48 Elmije Plakiqi

49 Fahri Osmani

50 Kurtan Kajtazi

51 Xhevahire Izmaku

52 Shpetim Zhegrova

53 Fadil Beka

54 Urata Tahiri

55 Shqiptar Demaqi

56 Isni Kilaj

57 Selvije Halimi

58 Blerim Latifi

59 Bear Berisha

60 Ymran Fusha

61 Fahrush Azemi

62 Fadil Nura

63 Leonora Morina-Bunjaku

64 Rafet Rama

65 Naim Ismajli

66 Gonxhe Qaushi

67 Gani Halilaj

68 Lulzim Shoshi

69 Suzana Gjergji

70 Petrit Hajdari

71 Ilir Kurtishi

72 Erleta Osmani

73 Ramush Agushi

74 Kadri Kryeziu

75 Kosovare Murseli

76 Fitim Selimi

77 Rrahim Terrnava

78 Egzona Bytyqi

79 Valon Grabovci

80 Bahri Selimi

81 Kaltrina Arifaj

82 Bekim Azizi

83 Esat Jusufi

84 Besa Kuqi

85 ISA AGUSHI

86 Halit Krasniqi

87 Arbresha Syla

88 Fakir Spahiu

89 Novitet Nezaj

90 Ibadete Aahmetaj

91 Ramadan Hoti

92 Shefki Salihu

93 Merita Makolli

94 Nexhmi Muçiqi

95 Muhamet Gjoka

96 Mirjeta Rrukolli

97 Mustaf Grainca

98 Ismet Abdullahu

99 Erlira Mullabazi

100 Florim Kryeziu

101 Halit Zogaj

102 Riad Rashiti

103 Hidaim Rama

104 Faik Geci

105 Migjen Shala

106 Bejtullah Deliu

107 Gazmend Bytyqi

108 Pashk Buzhala

109 Bekim Haxhiu

110 Donjet Bislimi

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.