Pas dënimit të pompave të derivateve, nafta bie në 68 centë

Shpesh herë kosovarët janë ankuar për çmimet e larta të derivateve, por jo edhe ditëve të fundit.

Që nga përhapja e pandemisë COVID-19, pati rënie të këtyre çmimeve gjë që rrallë herë ka ndodhur në gjithë botën.

640x74

Por siç duket rekordi i të gjitha kohëve është thyer sot, ku çmimi ishte 68 centë, raporton Indeksonline.

Ky çmim i ulët i derivateve u mundëson kosovarëve që rezervuarët e tyre të automjeteve të jenë të mbushura plot e përplot dhe që atë të paguajnë më lirë se kurdoherë.

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.