Palestra përfundon më 2016, premton kryetari Vehapi

Kryetari i komunës së Rahovecit, Idriz Vehapi, ka deklaruar në emisionin “Jeta në Kosovë” se në vitin 2016 do të përfundojë ndërtimi i palestrës në Rahovec.

I akuzuar nga Jeta Xharra se pse komuna ka qenë pasive në vëzhgimin e ndërtimit dhe shtytjes para të procesit të palestrës për tetë vite, kryetari Vehapi u përgjigij duke thënë se mjetet dhe projekti ishte i ministrisë.

Megjithatë, ai ka deklaruar se projekti do të përfundojë në vitin 2016.

640x74

“Palestra do të përfundojë në vitin 2016. Kjo është e sigurt”, ka thënë kryetari Vehapi.

Ai konfirmoi se mjetet tashmë nga ministria e kulturës janë ndarë për këtë gjë. /Telegrafi/

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.