Në Radoste vidhen 14 mijë euro nga një shtëpi, policia në ndjekje të personave të dyshuar

Shtëpitë e qytetarëve të Kosovës shpesh herë janë cak i hajnave. E një rast i vjedhjes është raportuar mbrëmë në fshatin Radoste të komunës së Rahovecit.

Një 48-vjeçar ka raportuar në Polici se persona të panjohur kanë hyrë brenda shtëpisë së tij dhe i kanë vjedhur mbi 14 mijë euro para të gatshme.

640x74

Sipas burimeve të Sinjalit hajnat kanë shkaktuar dëme brenda shtëpisë së ankuesit, pasi që në kërkim të gjërave me vlerë, kanë demoluar 4 dhoma.

Me t’u denoncuar rasti, njësitet policore kanë dalë në vendin e ngjarjes për të kryer ekzaminimet e nevojshme.

Po ashtu kanë ndërmarrë të gjitha veprimet hetimore për të identifikuar dhe arrestuar personat e dyshuar, ndërsa me urdhër të prokurorit rasti është cilësuar ‘Vjedhje e rëndë’.

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.