Në Pejë janë të bindur: Rahovecin e mposhtim pa problem dhe shkojmë 7-0 me bilanc

Tashmë në Pejë ka filluar festa para duelit ndaj Rahovecit që zhvillohet këtë të shtunë nga ora 17:00.

KB Rahoveci udhëton të shtunën në Pejë për derbin e madh të kësaj fundjave e ku fitorja është i vetmi opsion, teksa Peja tashmë s’ka asnjë humbje.

640x74

Madje në Pejë po bëjnë përgatitjet për festën e madhe pas ndeshjes ndaj KB Rahovecit, ku urrejtja ndaj klubit Vreshtar shihet qysh në publikimet e personave të afërt me klubin.

Kujtojmë se ndeshjet ndaj Rahovecit në Pejë priten me interesim të jashtëzakonshëm, pasi ka vite që stërmbushet salla “Karagaçi” kur Rahoveci është kundërshtar i klubit pejan dhe kjo ndodh zakonisht kur pos  Rahovecit në Pejë udhëtojnë Prishtina e Trepça.

Pejanët thonë se janë bërë gati për 7-0 dhe të përfundojnë rrethin e parë të ndeshjeve pa humbje, e mbetet të shihet nëse fyerjet e tyre masive ne kor kundër qytetarëve të Rahovecit do të kulmojnë si një event festiv për një fitore të tillë të shtatë.

/Rahoveci24/

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.