Në male e nëpër borë, fillon stërvitjet KF Rahoveci (Foto)

Spread the love

Klubi futbollistik i Rahovecit ka konfirmuar fillimin e përgatitjeve për stinorin pranveror.

Trajneri Xhabir Hajrullaga ka vendosur që qysh në start të testojë potencën fizike dhe mentalitetin e lojtarëve, duke shkuar bashkë me ta në Majën e Shkodranit, për të zhvilluar përgatitjet fizike në mes të borës.

Një hap që ndërmiret zakonisht nga trajnerë të mëdhenj në futbollin evropian, pritet që tash të krijojë efekte pozitive të lojtarët e KF Rahovecit.

640x74

KF Rahoveci konfirmoi ditë më parë edhe transferime të reja.

Dy lojtarët nga KF Ratkoci kaluan te KF Rahoveci, ashtu sikurse një lojtar cilësor nga Gjakova, teksa rikthimin në skuadër e konfirmoi edhe Durim Canziba, i cili pritet të jetë pjesë e klubit në një tentim për të shpëtuar klubin nga rënia prej Ligës së Parë. /Rahoveci24/

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.