Ndërron jetë veterani i UÇK-së, luftëtari i lirisë Shehap Hasku

Të martën ka ndërruar jetë Shehap Hasku, veteran i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Ai ishte luftëtar në brigadën 124 “Gani Paçarrizi” dhe në brigadën 138 “Agim Ramadani.

Ai është varrosur mesditën e të mërkurës në varrezat e qytetit të Rahovecit.

640x74

Organizata e Veteranëve të Luftës të UÇK-së i ka shprehur ngushëllime familjes, miqve, shokëve dhe bashkluftëtarëve të të ndjerit.

Edhe portali Rahoveci24 i shpreh ngushëllime familjes Hasku për humbjen e madhe të tyre.

ovl

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.