Ministri Peci: Komuna e Rahovecit, e vetmja që ka refuzuar komunikimin me Ministrinë e Bujqësisë

Ministri i Bujqësisë, Faton Peci, ka hedhur akuza të fuqishme ndaj kandidatit të AAK-së për kryetar, Smajl Latifi, se Rahoveci ishte e vetmja komunë që refuzoi të komunikonte me Minsitrinë e Bujqësisë.

Këto pohime Peci i bëri gjatë takimit me fermerë e qytetarë të Rahovecit gjatë të enjtës.

640x74

Siç bëhet e ditur nga një postim i Visar Korenicës, ministri Peci ka thënë se Rahoveci është e vetmja komunë që ka refuzuar komunikimin dhe për këtë i vjen keq pasi fermerët kanë nevojë për ndihmë.

Postimi i plotë i Visarit:

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.