Ministri i sportit Çeku takohet me sportistët: Me Visarin kryetar, menjëherë fillon ndërtimi i stadiumit

Spread the love

Ministri i sportit, Hajrulla Çeku, ka qëndruar gjatë ditës në Rahovec ku është takuar me përfaqësues të sportit në komunën tonë dhe u prit nga kandidati për krytear, Visar Korenica.

Në bashkëbisedimin e tij jopolitik, Çeku dëgjoi hallet e sportistëve, për atë që mund të bëhet në përmirësimin e infrastrukturës.

640x74

Ai premtoi se me t’u bërë Visar Korenica kryetar i Rahovecit, menjëherë do të fillojë ndërtimi i stadiumit me standarde ndërkombëtare dhe siguroi se KF Rahoveci nuk do të mbetet pa shtëpi.

Hajrulla Çeku më pas qëndroi në kafeteritë e Rahovecit ku takoi qytetarë të ndryshëm.

Vizita e Harjulla Çekut nuk është ndonjë befasi kur dihet se ai ka një simpati të veçantë për Rahovecin pasi ka shumë miq në komunën tonë. /Rahoveci24/  

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.