Mediat nacionale për Shehun: Portieri kosovar që mahnit me aftësitë e tij me top (Video)

Portieri nga Rahoveci, Besnik Shehu njihet për aftësitë e tij të mira me këmbë edhe pse pozita e tij nuk e obligon për një gjë të tillë.

Shehu njihet si portier i cili luan mirë me këmbë dhe përveç paradave të tij, ka edhe degazhime të mira duke iu mundësuar sulmuesve të skuadrës së tij kundërsulme të shpejta.

640x74

[related-to url=”http://telegrafi.com/kapiteni-shehu-rahoveci-ka-pune-per-mbijetese-rezultatet-merite-e-trajnerit-vuciterna/”]

Megjithatë, 25-vjeçari nga Rahoveci përveç lojës së tij të me këmbë gjatë ndeshjeve, kohë pas kohe publikon edhe video në profilet e tij në rrjetet sociale ka shfaqe aftësitë e plota për ta manovruar me top.

E fundit është një video e publikuar nga ai sot (e diel), ku Shehu zhunglon mirë me topin dhe duket sikurse po manovron për ndonjë reklamë.

Shehu me fanellën e Rahovecit

Ndryshe, portieri rahovecian që fundmi ka qenë portieri i ekipit të qytetit të tij, Rahovecit, ku ishte kapiten dhe njëri ndër më vendimtarët që shpëtuan pa rënë nga Liga e Parë.

Sa ishte pjesë e Flamurtarit

25-vjeçari ka bërë karrierë për disa vite edhe te Flamurtari i Prishtinës dhe në Ligat regjionale në Austri, teksa momentalisht është pa klub dhe duke vlerësuar disa oferta nga Kosova. /Telegrafi/

Ky shkrim është publikuar nga portali më i madh shqiptar, Telegrafi.com.

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.