“Mbas verës, vjen vera”, slogani i HardhFest

Me sloganin “Mbas verës, vjen Vera,” festivali “Hardh Fest” këtë vit do të sjellë shumë risi dhe atraksione vreshtare, verëtare, turistike dhe kulturore.

Si çdo vit edhe sivjet për ide të sloganit e Hardh Fest është përkujdesur dizajneri Agi Haxhimurati. Hardh Fest do të organizohet më datë 7, 8, 9 dhe 10 Shtator, ku gjithashtu edhe këtë vit, festivali organizohet nën patronatin e Ministrisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural dhe Komunës së Rahovecit dhe përkrahet edhe nga Ministria e Kulturës Rinisë dhe Sportit.

640x74

Festa e Vjeljes së Rrushit, “Hardh Fest”, edicionin e kaluar shënoi një sukses të madh, ku numri i pjesëmarrësve arriti mbi 32 mijë vizitorë nga mbarë bota. Hardh Fest ta zgjat verën, se “Mbas verës, vjen Vera.”

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.