Mbahet iftari i madh nga BIK-u, mbi 500 të pranishëm në stadium (Foto)

Spread the love

Eshtë mbajtur iftari më i madh në historinë e komunës së Rahovecit, me mbi 500 të pranishëm në stadiumin e qytetit të Rahovecit “Selajdin Mullabazi – Mici”.

Iftari i organizuar nga BIK-u në Rahovec ka qenë më i madhi deri tani, pa asnjë dyshim.

Rahoveci24 ka qenë i pranishëm në këtë iftar, ku numri i sakt i të pranishmëve ka qenë 530 persona.

640x74

Në këtë iftar morën pjesë fytyra prominente të të gjitha sferave, teksa u përçua mesazhi për dashuri ndaj Allahut, unitet mes njerëzve dhe që të gjithë të bashkohen para festës së Bajramit për bamirësi për ata që s’kanë.

Rahoveci24 mëson se qysh tash ka filluar të mendohet një iftar tjetër edhe më masovik me mbi 1500 të ftuar për Ramazanin e vitit të ardhshëm, iftar ky që do të organizohet nga BIK-u në Rahovec dhe që do të jetë iftari më i madh i organizuar ndonjëherë në Kosovë. /Rahoveci24/

iftar 1

iftar 2

iftar 3

iftar 4

iftar 5

iftar 6

iftar 7

iftar 8

iftar 9

iftar 10

iftar 11

iftar 12

iftar 13

iftar 14

iftar 15

iftar 17

iftar 18

iftar 19

iftar 20

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.