Martohet Hamid Mullabazi, djali i heroit të kombit Selajdin Mullabazi – Mici

Hamid Mullabazi  djali i heroit Selajdin Mullabazit –Mici I ka dhënë fund beqarisë. Ai sot është martuar me rahovecjanen e bukur Pranvera Durgutin.

Ceremonia e dasmës po bëhet sipas traditave rahovcjane në shtepi ndërkaq në dasëm po marrin pjesë familjarë e miq të dy familjeve, Mullabazi e Dërguti, njofton Botapress.

640x74

Selajdin Mullabazi – Mici ra dëshmorë gjatë luftës në Rahovec ndërkaq la pas vetes bashkëshorten Arlindën dhe dy djemtë Hamidin e Ermalin,

 

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.