Magjia e kafesë italiane arrin në Rahovec, Udinese Café vjen në Simple Bar

Nga e marta në qytetin e Rahovecit mund të shijohet një mëngjes më ndryshe, duke shijuar magjinë e kafesë italiane, Udinese Café.

Kafeja me veçori speciale vjen për herë të parë në Rahovec, duke qenë kështu një top brend italian që arrin në qytetin ku kafja është mjaft e preferuar dhe prezente.

640x74

Kemi raportuar ditë më parë se kafeja italiane është më e shëndetshme dhe redukton kancerin për 50%, ka përplot vitamina dhe Udinese Café përfaqëson ajkën e kafesë së pastër italiane nga tradita e lashtë e kultivimit të saj.

Rahoveci dhe Udinese kanë shumë të përbashkëta si qytete – Rahoveci ka traditë të lashtë të kultivimit të rrushit, ndërkaq Udinese ka traditë të lashtë të kultivimit të kafesë, dhe dyjat tash kanë kafenë më të mirë e të pastër italiane.

Kjo kafe ndryshe është prezente në shumë lokacione atraktive të Prishtinës, si në Royal Mall, në shumë lokacione atraktive në Prizren dhe në Gjilan e qytete tjera, ndërsa tash vjen në Rahovec për herë të parë nga Simple Bar.

Bashkë me Udinesen Café, Simple Bar sjell eksperiencën unike të shijimit të kafesë në dimër në ambient të hapur, që është edhe risia më e madhe në Rahovec për këtë stinor dimëror.

/Rahoveci24/

(postim i sponsorizuar)

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.