Loci tregohet mjeshtër, bart presionin: Ylli favorit absolut

Trajneri Bujar Loci ka luajtur lojë psikologjike ndaj kundërshtarit të radhës fuke bartur gjithë presionin te Ylli pasi e cilëson skuadrën nga Suhareka favorite absolute.

“Jo rastësisht më është kthyer ndjenja ku para ndeshjeve ndaj Prishtinës e gjithë Peja ishte prapa nesh, klubit të qytetit. Ndjenjë të tillë fantastike po e përjetoj në Rahovec para derbit ndaj Yllit. Tashmë rivaliteti dhe derbi është i pamohueshëm dhe kjo është e mira e sportit, një rivalitet i tillë i kontribuon basketbollit kosovar dhe jam i lumtur që jam pjesë e një klubi si Rahoveci dhe mund ta drejtoj ekipin në një ndeshje kaq të rëndësishme”.

640x74

“I kthehemi lojës. Ylli ka fuqi më të madhe investuese dhe ka palestrën, por menaxhimi i kryesisë së klubit të Rahovecit ka bërë që të kemi bilanc pozitiv ndaj Yllit dhe të jemi në pozitë konkurruese. Ata janë favoritë të padiskutueshëm pas investimeve në skuadër”. ✋🏼

“Por, ne kemi besim dhe si në çdo ndeshje edhe këtu do të luftojmë për fitore duke ditur rëndësinë e ndeshjes për qytetin dhe tifozët. Me qytetin dhe tifozët prapa, mund ta mposhtim cilin do kundërshtar”.

“Në aspektin e rëndësisë për tabelën, playoffi nuk është në rrezik, por dua vendin e tretë, në playoff preferoj të përballemi me Bashkimin sepse kemi gjasa për finale të madhe, megjithatë kush do që do jetë kundërshtari nuk kemi fije frike prej askujt”, u shpreh Loci për faqen zyrtare të klubit.

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.