Kurti: Jemi për zgjedhje të parakohshme

Ish-kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, ka thënë se opozita nuk është duke shkaktuar dhunë. Kurti në një intervistë për ‘Epokën e re’ ka thënë se dhunë është Zajednica.

Ai ka thënë se opozita nëpërmjet protestave po kërkon zgjedhje të parakohshme dhe përfundimin e përpjekjeve për ngjalljen e Zajdenicës e cila, sipas tij, ka vdekur me aktgjykimin e Gjykatës Kushtetuese dhe me protestat masive.

640x74

Kurti ka thënë se vendi ka nevojë për një kuvend të ri, i cili do ta zgjedhë Presidentin e ri dhe një Qeverisje të re , por që këto të dalin pas zgjedhjeve të reja parlamentare.

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.