Kryetari Latifi takohet me krerët e K.R.U. Gjakova, nuk priten reduktime për Bajram

Kryetari i komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka qëndruar për vizitë te K.R.U. Gjakova, pas reduktimeve dhe ngecjes së disa projekteve të përbashkëta.

Reduktimet e ujit kanë shqetësuar jo vetëm qytetarët rezident të komunës së Rahovecit, por edhe mërgimtarët që do të vijnë për pushime.

Ndërkaq, për këtë arsye Smajl Latifi u takua me zyrtarët e lartë, për çka edhe ka treguar publikisht.

Burimet e Rahoveci24 bëjnë të ditur se K.R.U Gjakova do të sigurojnë që furnizimi me ujë për Kurban Bajram të jetë i rregullt.

Ndërkaq, vizita e kryetarit pasi shqetësimeve të qytearëve është e mirëpritur.

/Rahoveci24/

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.