Kryeministri Kurti: Votoni kandidatin e Lëvizjes, ta kthejmë komunën kah e mbara

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka publikuar një videomesazh ku ka kërkuar besimin e qytetarëve të Kosovës për kandidatët nëpër komuna dhe ka kërkuar mobilizim të aktivistëve.

Në videon e publikuar prej tij, Kurti ka kërkuar që të votohen kandidatët e VV-së që komuna të kthehet kah e mbara.

640x74

Ai thotë se do të qeveriset me nderë e thjeshtë, kurse ka akuzuar kundërshtarët tjerë politik se po bëjnë marketing me para të vjedhura dje, që të qeverisin sërish sot.

Video adresimi i kryeministrit Kurti vjen një javë para zgjedhjeve.

Linku për ta shikuar videon: Kliko Këtu

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.