Krusha e madhe, me zemër të madhe – Visari bën thirrje të përkrahen produktet vendore

Kandidati për kryetar nga Lëvizja Vetëvendosje, Visar Korenica, ka qenë i pari që ka vizituar Krushën e Madhe në orët e hershme të mëngjesit për festivalin AgroFest.

Ai u shoqërua nga kandidatë për asamble dhe aktivistë të shumtë, të cilët takuan qytetarë të shumtë të Krushës të cilët mirëpritën atë që e quajnë tashmë “kryetarin” e tyre.

640x74

Visari takoi prodhuesit vendorë, të cilët e pritën me ngrohtësi, teksa u njoftua me produktet që ai thotë se është rritur me ato, në tokën tonë të shenjtë.

Korenica ka qenë më i zëshmi sa i përket ministrit të bujqësisë Rikalo, duke kritikuar emërimin e tij në këtë post pasi dëmton bujqit e Krushës së Madhe dhe të Rahovecit.

Postimi i Visarit në Facebook:

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.