Korenica – Vehapit: Politizuat arsimin, u dënuat nga gjykata 2500 euro për punësime familjare (LIVE Video)

Kandidati për kryetar të Rahovecit, Visar Korenica, ka akuzuar kryetarin aktual, Idriz Vehapi, për punësime familjare dhe politizim të arsimit.

Sipas Korenicës, situata katastrofale në arsim vërehet nga dënimi i gjykatës prej 2500 euro për ish-drejtorin e arsimit.

640x74

Vehapi mohoi akuzat duke thënë se arsimi ishte në rregull dhe ska pasur punësime, megjithatë Korenica replikoi ashpër duke thënë se të gjithë në Rahovec i dinë punësimet.

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.