Korenica: Do të merren masa pas rritjes së çmimeve

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga Rahoveci, Visar Korenica, ka paralajmëruar masa nga Qeveria e Kosovës për të luftuar rritjen enorme të çmimeve në të gjithë sektorët.

Korenica ishte i ftuar në emisionin Context në ATV, ku tregoi arsyen e rritjes së çmimeve.

640x74

Ai paralajmëroi një sërë masash për të luftuar rritjen e çmimeve.

Korenica është antar i komisionit për Buxhet dhe Financa, ndërkaq intervistën e tij mund ta shikoni në linkun më poshtë nga minuta 52’:

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.