KH Rahoveci do të paraqitet në garat evropiane, sërish netë të mëdha të sportit në “Mizahir Isma”

KH Rahoveci ka konfirmuar zyrtarisht se do të marrë pjesë në garat evropiane.

KH Rahoveci do të marrë pjesë në EHF European Cup, ku automatikisht ekipi jonë luan në raundin e dy të.

640x74

Shorti për këtë raund do të mbahet më 20 shtator.

Deri atë kohë Rahoveci ka shumë që të përgatitet e të konsolidojë ekipin, ku tashmë po bëhen përgatitjet për një gjë të tillë.

Sipas burimeve të portalit tonë, tashmë KH Rahoveci po bën ekip më të fortë se sa sezonin e kaluar për të pasur paraqitje dinjitoze në arenën ndërkobmëtare dhe për të tentuar “diçka më tepër” në garat vendore, ani pse konkurrenca është mjaft e vështirë.

Në këtë garë Rahoveci mund të ballafaqohet me disa nga klubet më të forta në Evropë.

/Rahoveci24/

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.