Këtë vikend mbahet Final 4 i Kupës së Ligës së Dytë në Rahovec

Këtë vikend mbahet Final 4 i Kupës së Ligës së Dytë në Rahovec

Këtë vikend në Rahovec mbahet Final 4 i Kupës së Ligës së Dytë në Rahovec.

640x74

Dy ndeshjet e para gjysmëfinale do të zhvillohen të shtunën njëra nga ora 16:00h dhe tjetra nga ora 19:00h.

Nga ora 16:00h takohen KEK-u me Gjakovën, ku obiliqasit janë favoritët absolutë duke ditur se Gjakova ka ekip mjaft të dobët.

Ndërkaq, në duelin tjetër që zhvillohet të shtunën nga ora 19:00 skuadra jonë vendase, Grapeland Rahoveci takohet me KB Sferën, ekip që e mposhti me epërsi të lartë vetëm 10 ditë më parë.

Fituesit e këtyre dy dueleve takohen më 3 mars të dijelën në finalen e madhe nga ora 16:00.

Orari:

02.Mars 2024 
E shtune ora 16:00,
KEKU – Gjakova

E shtune ora 19:00, 
Sfera vs Grapland 

03.Mars 2024 
E diel ora 16:00,             
FINALJA

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.