KB Ylli frikësohet nga Rahoveci, sulmon FBK-në për shtyerjen e afatit kalimtar

KB Ylli ka sulmuar në formë të paprecedent Federatën e Basketbollit të Kosovës (FBK) pasi kjo e fundit shtyu afatin kalimtar të transferimeve.

Në Suharekë ka ardhur reagim i ashpër për vendimin e FBK-sē dhe duket se këtu ka një arsye: Frika nga Rahoveci.

640x74

Duket se ethet në sallën stërvitore të Rahovecit “13 Qershoei” kanë filluar ende pa qenë afër edicioni i ri i cili nisë më 25 tetor.

Komunikata e plotë ku shpaloset frika e KB Yllit nga Rahoveci:

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.