KB Rahoveci i magjishëm, e deklason Kaçanikun (Foto)

KB Rahoveci ka shënuar fitore të jashtëzakonshme ndaj KB Kaçanikut në ndeshjen e zhvilluar në Lipjan e cila përfundoi me rezultat 87-57 për djemt tanë.

Super performanca e djemve tanë të udhëhequr nga Valentin Spaqi u vërjet qysh nga fillimi.

Kjo ndikoi që pjesa e parë të përfundojë me 16 pikë epërsi.

Kjo epërsi u dyfishua në pjesën e dytë falë një tjetër performance fantastike të lojtarëve tanë.

Edhe pse mungoi Besnik Sharku, të tjerët arritën që të mbushin hapësirat e lëna bosh.

Katër lojtarë shënuan pikë dyshifrore te KB Rahoveci, teksa tre prej të cilëve me më shumë se 20 pikë.

Në këtë ndeshje luajtën edhe talentët e rinj rahovecian.

KB Rahoveci vazhdon të mbajë vendin e parë në Ligën e Parë me të gjitha fitore dhe asnjë humbje. /Rahoveci24/
qereku tre

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.