Kandidati i VV-së premton uljen e shpenzimeve për 20%: Do t’i ndal punësimet politike (Video)

Kandidati i VV-së për kryetar të Rahovecit, Visar Korenica, ka thënë se ai do të ulë shpenzimet në paga dhe mëditje për 20 për qind, duke depolitizuar administratën dhe duke ndalur punësimet e militantëve partiakë.

Ai u përplas me Vehapin për rritje të pagave çdo vit nga 100 mijë euro, shpenzime të cilat thotë janë të pa arsyeshme.

640x74

Korenica premtoi uljen për 20% të këtyre investimeve me çka do të investohet në projekte tjera si shujta, transporti për fëmijë etj.

https://www.youtube.com/watch?v=LA6IBZHwrqY

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.