IKSHPK ka një thirrje të veçantë për personat në moshë të shtyer dhe familjarët e tyre

Instituti kombëtar i shëndetit publik në vend u ka bërë thirrje të gjithë personave të moshuar që të kenë kujdes të shtuar dhe mos të ekspozohen në ambientet e jashtme.

Këtë kërkesë, IKSHPK-ja e bëri përmes rrjetit social “Facebook”, derisa ftoi familjarët e personave të moshuar që ta shtojnë kujdesin për ta.

Më poshtë njoftimi i plotë.

APEL I VEÇANTË PËR TË MOSHUARIT: JU LUTEMI, RRINI NË SHTËPI! 🙏🙏🙏Të nderuar qytetarë,🔴 Ju lutemi, përmbajuni…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Monday, August 3, 2020

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.