Historike: Zbulohet Pizza Rahovecianna – pica e parë e Rahovecit

Proper Pizza Rahovec ka sjellë atë që është historike, pica e parë e qytetit të Rahovecit – Pizza Rahovecianna. 

Ka kalur koha kur me rrushin e Rahovecit do të na bie ndërmend vetëm vera plot traditë – pasi nga sot Rahoveci ka picën e vet, Pizza Rahovecianna zbuluae nga Proper Pizza Rahovec.

640x74

Me shije sa fascinante aq edhe komplekse, gjasat që të dashuroheni në picën e Rahovecit janë të pashmangshme, aq sa është edhe rrushi i parrezistueshëm i kultivuar me dashni nga njerëzit më punëtor në botë – Vreshtarët e Rahovecit.

Këtë picë unike e cila u zbulua dhe servohet vetëm në Rahovec mund ta shijoni në Proper Pizza Rahovec apo të porositni në shtëpi në numrin 049 77 88 44.

🔶Përbërësit e Pizza Rahovecianna:

🔹Rrush i terrur

🔹Rrush i freskët tryeze

🔹Reçel rrushi

🔹Djath i bardhë

🔹Parmezan

🔹Boronicë e kuqe

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.